webheader2017

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

2001

RESULTS OF THE "WASHIE 100"
PORT ALFRED TO EAST LONDON
10/11 July 2001
POS P No SURNAME NAME DOB SEX AGE CLUB RUNS 1/4WAY 1/2WAY 3/4WAY FINISH
1 75 Mentoor Ashley 61:12:09 M 39 Buffs 8 03:39:00 07:29:06 12:15:57 16.36.52
2 Magagane John 61:07:08 M 39 Rand Road Warriors 1 04:00:00 07:52:29 12:29:28 16.44.05
3 52 Duffy David/Butch 61:06:06 M 40 Buffs 12 03:45:00 08:10:23 13:11:40 17.17.33
4 De Bruin Johannes 59:07:28 M 42 Naval Hill 2 03:49:00 08:11:11 13:04:13 17.39.90
5 103 Turner Hugh 64:04:23 M 37 Gonubie 5 04:04:00 08:47:06 14:10:24 18.15.22
6 Jordt Hermann M 44 Rustenburg MC 1 04:04:00 08:19:03 13:15:40 18.22.27
7 92 Hogg Bill M 47 Harlequin Harr 6 04:32:00 09:18:32 14:44:04 19.17.06
8 Nel Michael M 38 Randmark 4 04:04:00 08:44:54 14:23:09 19.27.02
9 70 Struwig Maarten 63:07:01 M 38 Bloem Defence 8 04:04:00 08:36:52 14:12:14 20.15.50
10 82 Struwig Petrus 64:10:22 M 31 Bloem Defence 7 04:56:00 08:36:52 14:12:14 20.15.50
11 94 Mollentze James Henry 67:02:07 M 34 Bloem Defence 6 04:04:00 08:36:52 14:12:14 20.15.50
12 Parsons James 52:05:13 M 49 S Coast Str 3 04:08:05 09:30:51 15:17:38 20.35.23
13 104 Millard Lynette F 43 Kowie Str 5 04:12:00 09:25:24 15:27:17 21.11.12
14 105 Millard Michael M 45 Kowie Str 5 04:12:00 09:25:24 15:27:17 21.11.12
15 Kaschula Errol 57:11:06 M 43 Oxford Str 2 04:06:00 09:47:50 15:47:20 21.18.14
16 Skinner Michael M 45 Fit 2000 1 03:55:00 08:53:08 14:56:56 21.34.19
17 Du Toit David 62:04:06 M 41 Kelloggs Str 1 04:00:00 08:56:03 14:53:04 21.34.42
18 110 Vorster Johan M SAP WP 5 04:18:00 09:45:51 16:21:03 21.36.10
19 Kaschula Gavin 48:03:27 M Spoornet 1 05:28:00 11:16:54 16:56:21 21.38.09
20 106 Naganna Raj - Pujalla 47:03:30 M 54 S Coast Str 5 05:08:00 10:49:18 16:28:29 21.39.35
21 Muir Desmond M 43 Albany RR 1 04:16:00 08:47:30 21.41.09
22 Goodhew Michael 51:03:25 M 50 Randburg Harr 3 04:57:00 10:08:10 15:55:46 21.48.23
23 107 J van Rensburg Marthinus M 46 OVS Defence 5 04:49:00 09:43:51 16:06:53 21.51.12
24 Smit Helane 37 Bredasdorp AC 1 04:32:00 09:33:14 15:56:34 21.52.18
25 108 Karp Julian M 40 Varsity OB 5 04:50:00 10:08:10 16:21:22 21.52.56
26 De Kock Hazel F 28 Bedfordview 1 04:35:00 10:02:50 16:36:46 22.02.23
27 Laurie Noel M 53 Magnolia GN 1 04:00:00 09:08:23 15:48:51 22.21.44
28 109 Struwig Willem Adrian M 39 Bloem Defence 5 04:54:00 09:43:51 16:06:53 22.26.05
29 Pretorius Greg M 50 ELAC 1 05:24:00 11:16:23 17:17:24 22.35.20
30 Wiese Marlene 46:02:04 F 55 Kowie Str 4 04:27:00 10:00:35 16:23:35 22.36.20
31 Abrahams Yusuf M 40 Tradeforms 1 04:57:00 10:18:30 16:45:36 22.44.46
32 29 Parker Derek 55:11:13 M 45 Bedfordview 17 04:35:00 10:02:00 16:36:44 22.49.21
33 87 Marshall Brian M 47 Germ C 6 05:10:00 10:30:05 16:44:53 22.50.25
34 Van Heerden Pieter S 55:03:23 M 46 KUMBA 3 05:01:00 10:34:29 17:02:20 22.52.45
35 98 Henning Ina 57:11:20 F 43 Ficksburg 6 04:23:00 10:01:02 16:24:05 23.13.35
36 Wilson David M 41 Tradeforms 1 04:54:00 10:18:30 16:52:12 23.18.16
37 Abdool Sajida M 28 TONGAAT AC 1 05:26:00 11:19:31 17:08:16 23.19.21
38 Kemp Mike M 44 Oxford Str 1 04:24:00 11:16:23 17:29:10 23.24.17
39 Kluyts Theo 56:10:06 M 45 Old Selbornians 1 04:54:00 10:19:22 16:58:42 23.27.29
40 Moosa Adam 46:08:20 M 54 S Coast Str 4 05:08:00 10:49:34 17:20:27 23.31.20
41 Ameer Swalleh 49:12:28 M 51 S Coast Str 4 05:10:00 10:49:29 17:20:12 23.31.20
42 45 Wright Eric 55:03:11 M 46 RR Warrior 14 04:22:00 09:21:03 16:02:13 23.33.53
43 86 Hearn David M 47 RR Warrior 6 04:22:00 09:21:03 16:02:13 23.33.53
44 Cloete Rina F 41 Bredasdorp AC 1 04:35:00 10:30:22 17:24:25 23.39.53
45 22 Booysen Pieter 51:02:14 M 50 Pta Pol MC 7 04:56:00 10:46:18 18:21:40 23.47.58
46 Gramoney Perumal M 45 S Coast Str 2 05:08:00 10:49:34 17:20:35 24.03.18
47 Fourie Leon M Protea Def. 1 05:00:00 10:34:23 17:02:30 24.05.25
48 Oberholster Kallie M 47 Corr Serv 2 04:38:00 10:25:29 17:34:01 24.07.15
49 Van d Westhuyzen Jacques M 21 RR Warriors 1 04:30:00 11:38:51 18:10:35 24.15.53
50 37 Bouwer Gerald M 58 Achilles 9 04:23:00 10:11:45 17:27:30 24.21.24
51 Naroth Farouk 54:01:09 M 47 S Coast Str 1 05:08:00 11:16:02 18:06:56 24.31.33
52 Jagers Vernon 64:12:11 M 36 Dophins 2 04:57:00 11:10:09 17:58:26 24.40.41
53 Steenkamp Leroy M Maties 1 05:08:00 10:33:27 17:14:13 24.51.34
54 Rogerson Sanda-Lee F 36 Athletics North 1 05:26:00 11:16:54 18:11:36 25.08.04
55 Uys Endri 38 Langeberg AC 1 05:20:00 11:19:43 19:00:22 25.09.54
56 Fourie Clifford M 21 Rhodes University 1 04:38:00 10:34:05 19:07:31 25.13.04
57 34 Collings Brian 52:08:07 M 48 Florida 9 05:25:00 11:20:14 18:42:38 25.41.41
58 Coetzee Risef M Body Concept 1 05:29:00 11:20:14 18:42:38 25.41.41
59 56 Preston Geoffrey 46:09:27 M 54 Harlequin Harr 11 05:28:00 11:41:33 19:03:57 25.43.55
60 Graham ROB G. 63:06:10 M 38 Bluff AC 1 05:28:00 11:41:33 19:04:05 25.43.55
61 Pillay Robert M S Coast Str 2 05:26:00 11:19:43 19:03:06 25.43.55
62 Stucky Renier M 42 Volksrust MC 1 05:26:00 11:39:05 18:33:47 25.44.19
DNF's
63 33 Engelbrecht BRUCE M 50 CGA 7 14:51:44 BAILED
64 ARENDS KURT M 28 DOLPHINS A.C. 3 03:35:00 07:28:36 12:39:46 BAILED
65 MOLLER CHRISTIAAN M 30 EMPANGENI R.C. 0 04:35:00 10:02:50 17:28:33 BAILED
66 VAN VUUREN JACO M 38 HAMS TECH 1 05:20:00 11:00:42 17:29:20 BAILED
67 PILLAY RICKY M 32 SCOTTBURGH A.C. 0 05:26:00 11:19:43 19:03:06 BAILED
68 96 STRUWIG PERCIL M 36 SANDF BLMFN 5 04:56:00 BAILED
69 BUTTON ROBERT M 42 Old Selbornians 1 BAILED
70 KHAMANGA JAMES M 44 S COAST STR 2 BAILED
71 MATTHYS FRANCOIS M 31 SANDF BLMFN 0 BAILED
72 GROBLER GIDEON J. M 45 BETHLEHEM 0 06:05:00 BAILED
73 RATLEY COLLEEN V. F 51 ELAC 4 06:12:00 BAILED
74 BLENKINSOP PAUL M 42 R.A.C. 0 05:06:00 11:11:25 BAILED
75 STYAN J FIT 2000 (CGA) 03:48:00 BAILED
Start Finish
ENTRIES 75 MALE 51 42
STARTERS 62 FEMALE 17 14
FINISHERS 56 NOVICES 36 27